4 października, 2023
kredyt konsolidacyjny

Kredyt konsolidacyjny – pomoc przy spłacie zadłużenia

Nadmierne obciążenie to pojęcie, które Polaków dotyka coraz częściej. Odnosi się do sytuacji, kiedy spłacanie kolejnych rat zaciągniętego kredytu lub kredytów okazuje się być nadmiernym obciążeniem dla domowego budżetu. Pojawia się więc pytanie jak uniknąć nadmiernego zadłużenia. Na szczęście można to zrobić naprawdę skutecznie, korzystając z kredytu konsolidacyjnego.

Jak uniknąć problemu ze spłatą rat

Zanim udasz się do banku lub firmy pożyczkowej, aby zaciągnąć kredyt zastanów się nad tym, jaka forma pożyczenia pieniędzy jest w Twoim przypadku najbardziej korzystna. Koniecznie trzeba przeanalizować swoją sytuację finansową. Musisz dokładnie sprawdzić czy będziesz wstanie spłacić zaciągnięty kredyt, czy pożyczkę. I tu uwaga: pod uwagę należy brać całą kwotę razem z odsetkami, a także szeregiem innych opłat. Warto w takim momencie korzystać z takich narzędzi jak kalkulator rat kredytowych. Dobrym rozwiązaniem okazuje się być porównywarka kredytów lub ranking chwilówek sprawdzająca oferty pod kątem RRSO oraz łącznego kosztu, który trzeba ponieść w związku z kredytem.

Nie unikaj kontaktu z bankiem

Kiedy jednak już po zaciągnięciu kredytu pojawią się trudności ze spłatą zobowiązania, koniecznie trzeba skontaktować się z bankiem. Warto pamiętać, że dobre banki wychodzą naprzeciw potrzebom swoich klientów. Wynika to również z ich interesów – wszak w interesie banku leży to, aby klient pożyczkę spłacił. Można na przykład poprosił o wydłużenie okresu spłaty, co będzie wiązało się z niższymi ratami.

Kredyt konsolidacyjny

Dobrym rozwiązaniem w przypadku osób mających kilka kredytów lub pożyczek jest kredyt konsolidacyjny. Dzięki niemu zadłużenie jest sumowane, a następnie spłata rozkładana jest na dłuższy czas. W efekcie rata jest niższa. Do tego niewątpliwym plusem jest fakt, że wpłaca się tylko jedną ratę do jednego banku. Nie trzeba więc martwić się tym, że przez roztargnienie zapomnimy zapłacić którąś z rat, co spowoduje naliczenie karnych odsetek.

Ostatecznym rozwiązaniem, na które można się zdecydować, jest ogłoszenie tak zwanej upadłości konsumenckiej. Zanim jednak je wybierzemy trzeba dokładnie przeanalizować wszystkie za i przeciw.

Nadmierne zadłużenie to poważny problem. Dlatego należy robić wszystko, aby w ogóle się nie pojawiło.

Dodaj komentarz

Secured By miniOrange