3 października, 2023

Kredyty online czy pożyczki – co lepsze?

Do niedawna kredyty wiązały się z wizytą w placówce banku, spełnianiem mnogości formalności oraz badaniem naszej zdolności kredytowej. Konkurencją dla banków były firmy pożyczkowe, które reklamowały się błyskawicznym czasem uzyskania pożyczki. Wraz z pojawieniem się nowości, jaką są kredyty online, sytuacja nieco się skomplikowała. Od teraz bowiem kredyt również możemy uzyskać w krótkim czasie, wypełniając specjalny wniosek w internecie.

Nasuwa się więc pytanie co lepiej wybrać, pożyczkę czy kredyt online?

Pożyczka jest dobrym rozwiązaniem, jeśli pieniędzy potrzebujemy naprawdę ekspresowo i na krótki czas. Musimy jednak pamiętać, że firmy pożyczkowe nie są tak pewnymi instytucjami jak banki i stosują rozmaite kruczki. Zdarza się często, że pożyczka jest niskooprocentowana, ale wystarczy spóźnić się zaledwie o jeden dzień z jej spłatą, a nałożone zostaną na nas olbrzymie odsetki.

Kredytu online nie otrzymuje się aż tak szybko, jednak czas nadal jest zadowalający. Oprócz kwoty, okresu spłaty i numeru dokumentu tożsamości musimy wypełnić nieco bardziej szczegółowy wniosek, jednak spokojnie możemy zrobić to przed komputerem. Bank zapewne zaoferuje nam nieco większą kwotę niż firma pożyczkowa, a także dłuższy okres spłaty. Do tego banki są instytucjami podlegającymi pod prawo bankowe, są więc bardziej kontrolowane przez państwo i muszą spełniać rygorystyczne kryteria w swojej działalności.

Każde rozwiązanie ma swoje wady i zalety, jednak dla większości osób kredyt online będzie lepszym rozwiązaniem niż błyskawiczna pożyczka. W końcu bezpieczeństwo i przyzwoity okres na spłatę zobowiązania są kluczowymi czynnikami, którymi warto kierować się przy wyborze formy pożyczki bądź kredytu.

Dodaj komentarz

Secured By miniOrange